طراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرج
همه چیز در باره الکسا و رتبه بندی آن

الکسا یکی از شرکتهای زیر مجموعه‌ی آمازون به شمار‌‌ می‌رود که کار اصلی آن رنکینگ و رتبه بندی وب سایت هاست، سایت الکسا بر اساس میزان ترافیک مصرفی آنها است. به این معنی که متناسب با میزان پهنای باند مصرفی، رتبه سایت را مشخص‌‌ می‌کند. رتبه‌ها از ۱ شروع شده و تا اعدادی حدود ۱۰ میلیون ادامه دارد. در این سایت برعکس پیج رنک، هرچه عدد پایین تر باشد بهتر است. یعنی رتبه هایی که به یک نزدیکترند سایت هایی با میزان بازدید بیشتری هستند. البته ذکر این نکته لازم است که لزوما ترافیک سایت تابعی از تعداد بازدید نیست اما برای بدست آوردن یک تقریب معیار خوبی است.

سایت الکسا همانند سایتهای گوگل و یاهو دارای یک نوار ابزار مخصوص به خود است که کاربران‌‌ می‌توانند با نصب آن، از امکانات سایت الکسا استفاده نمایند.

این سایت که با آدرس Alexa.com در دسترس است، بر پایه Toolbar معروفش استوار است و در صورت نبودن این تولبار و عدم استفاده‌ی کاربرانش از آن، تمام این برند مشهور و با ارزش، نیست و نابود‌‌ می‌شود!

همانطور که از پاراگراف فوق متوجه شدید، الکسا بر مبنای اطلاعات دریافتی از تولبارهای نصب شده بر روی مرورگرهای کاربرانش میزان بازدید یک سایت را ارزیابی کرده و اطلاعات مرتبط با آن را منتشر‌‌ می‌کند.

تا اینجا به سرویس الکسا ایرادی وارد نیست، اما مشکل وقتی سر باز‌‌ می‌کند که بازدیدکنندگان یک سایت تولبار الکسا را نصب نکرده باشند. در این حالت الکسا چنین بازدیدهایی را در رتبه سایت تأثیر‌‌ نمی‌دهد و اگر فرض کنیم بیشتر بازدیدهای یک سایت توسط افرادی صورت گیرد که فاقد تولبار الکسا هستند، با این حساب نباید انتظار رنک الکسای جالبی برای آن سایت داشته باشیم.

سیستم الکسا یک سیستم هوشمند و قوی‌‌ می‌باشد ، مطمئنا شما با نصب تولبار الکسا در مرورگر اینترنت خود بسیاری از اطلاعات خود را به صورت ناخواسته به الکسا مخابره‌‌ می‌کنید !!!!

اما نگران این موضوع نباشید ! چرا که الکسا با اطلاعات شخصی و محرمانه شما کاری ندارد بلکه شما با بازدید هر وب سایت جدید از کامپیوتر خود در واقع یک امتیاز برای آن وب سایت منظور‌‌ می‌نمایید و از آنجایی که همیشه یک وب مستر بیشتر از هر کس دیگری در وب سایت خود حضور‌‌ می‌یابد بنابراین با این وسیله امتیاز سایت خود را بالا برده اید .

● تاریخچه‌ای کوتاه از الکسا

الکسا در آوریل ۱۹۹۶ تاسیس گردید، الکسا اینترنت ( Alexa Internet ) بر اساس چشم اندازی از راهبری هوشمند وب با بهبود دائمی آن و با همکاری کاربران خود، رشد نمود. در طول این مسیر، الکسا توسعه یافت و میلیونها نسخه از نوار ابزار آن بر روی مرورگرها نصب گردید و بدین ترتیب یکی از بزرگترین سایتها و مبنایی جهت پردازش و بکارگیری حجم عظیم اطلاعات گردید.

از نظر کاربران نوار ابزار و وب سایت الکسا، محصولی انقلابی در راهبری هوشمندانه وب بود و برای مدیران وب سایتها، مجموعه‌ای از ابزارهای مقیدی که‌‌ می‌توانستند در محدوده خدماتی الکسا از آن بهره ببرند. الکسا از همکاری یک گروه ویژه برای جمع آوری اطلاعات خود استفاده‌‌ می‌کند. شاید تا بحال حدس زده باشید منظور کدام گروه است. این گروه ویژه دقیقا خود کاربران وب هستند.

پهنه بیکران وب، فقط از طریق کاربران آن قابل نفوذ است و الکسا بهترین نفوذ کننده در وب به شمار‌‌ می‌رود. زیرا با ارائه نتایج هرچه بهتر،‌‌ می‌تواند اعتماد کاربران را جلب نماید. الکسا با ارائه محصولی به نام نوار ابزار الکسا، اطلاعات به روز را به کاربران ارائه‌‌ می‌دهند و خود نیز از تعاملاتی که هر کاربر در وب دارد جهت غنی نمودن بانک اطلاعاتی خود استفاده‌‌ می‌کند. مطلبی که در اینجا لازم به ذکر است،این است که با توجه به این مطلب که معمولا کاربران ایرانی تمایل چندانی به استفاده از نوار ابزارهای متفاوت در مرورگرهای خود ندارند و مبنای بسیار مهم برای آمار الکسا از بازخوردهایی است که نوار ابزار الکسا به سرور های خود ارسال‌‌ می‌کند،‌‌ نمی‌توان به صراحت گفت آماری که الکسا در مورد سایتهای ایرانی ارائه‌‌ می‌دهد، کاملا دقیق است.

پس هنگامی که سایتهای متفاوت را در الکسا مشاهده‌‌ می‌کنید، حتما میزان خطای احتمالی را در نظر داشته باشید. این مشکل برای سایتهای با کاربران انگلیسی زبان تقریبا خطای کمتری دارد.

● الکسا چگونه کار‌‌ می‌کند؟

تصور کنید که الکسا به طور مستمر جهت خلق یک سری تصاویر لحظه‌ای توسط کارشناسان در وب نفوذ‌‌ می‌کند و اطلاعاتی را برای تولید ویژگی‌ها و خدمات جدید گردآوری‌‌ می‌کنند.

● برای الکسا مهمترین اطلاعات شامل:

الف. اطلاعات سایت: رتبه ترافیکی، تصاویر سایتها، لینکهایی که به سایت هدف‌‌ می‌رسند و …

ب. لینکهای مرتبط: سایتها و محتوایی که شما در حال حاضر مشاهده‌‌ می‌کنید،‌‌ می‌باشد. الکسا از ابتدای سال ۱۹۹۶ در حال نفوذ در پهنای اینترنت است و بطور مستمر میزان اطلاعاتی را که گردآوری کرده است ، افزایش‌‌ می‌دهد. الکسا در حال حاضر ، ۶/۱ ترابایت اطلاعات (۱۶۰۰ گیگا بایت) را هر روز از طریق وب گردآوری‌‌ می‌کند. هر برداشت تصویر گونه از وب، معمولا دو ماه به طول‌‌ می‌انجامد. الکسا ۵/۴ میلیارد صفحه را از ۱۶ میلیون سایت گردآوری‌‌ می‌کند. برای دسترسی به اطلاعات بیکران الکسا در مورد وب،‌‌ می‌توانید صفحه خدمات وب الکسا را مشاهده کنید. همچنین‌‌ می‌توانید چانچه مایلید، وب سایت خود را نیز به الکسا معرفی کنید.

● گردآوری اطلاعات کاربردی وب

چه کسی‌‌ می‌تواند درباره محتوای وب اطلاعات داشته باشد ؟ الکسا با نفوذ خود در وب، اطلاعاتی شامل نحوه استفاده کاربردی از وب را بازگو‌‌ می‌کند و با این عمل بیان‌‌ می‌کند که در حال حاضر، چه چیزی در وب در حال مشاهده است. این اطلاعات از طریق انجمن کاربران نوار ابزار الکسا قابل دریافت است.

هر کاربر‌‌ می‌تواند، با دریافت نوار ابزار مفیدی که الکسا در اختیارش قرار‌‌ می‌دهد در عوض اطلاعات مفیدتری را در اختیار الکسا قرار دهد . در واقع کاربران نوار ابزار الکسا، در جمع آوری اطلاعات با ارزش وب ، نحوه استفاده از آن، اهمیت صفحات و سایتهای بازدید شده و …. مشارکت‌‌ می‌کنند. این اطلاعات با ارائه گزارشات درخواستی اعضا در اختیارشان قرار‌‌ می‌گیرد. بدین ترتیب الگویی از چگونگی استفاده از وب در اختیار همگان قرار خواهد گرفت.

مهمترین کاربرد این تولبار رتبه بندی سایت ها‌‌ می‌باشد ! یعنی الکسا فقط با استفاده از این تولبار سایت های شما را رتبه بندی‌‌ می‌کند و اگر کسی این تولبار را نصب نکرده باشد و وارد سایت شما بشود هیچ تاثیری ندارد ! مواردی مثل ارسال پست‌ها و بازدید هم با استفاده از همین روش محاسبه‌‌ می‌شود…! معمولا سایت هایی که با موضوعات خاص که برای وب مسترها هست ، رتبه الکسای بهتری دارند و این فقط به خاطر این است که بیشتر این افراد چون خودشون سایت دارند، حتما این تولبار رو نصب کردند و با ورود به سایت مورد نظر باعث رشد رتبه‌‌ می‌شوند… حالا اگر ۱۰۰۰ نفر در یک ساعت بدون تولبار الکسا وارد سایت شما بشوند هیچ تاثیری روی رتبه شما ندارد اما اگر هر ساعت ۱۰ نفر با تولبار وارد سایت شما بشوند تاثیر خیلی خوبی دارد…! البته عوامل دیگه مثل به روز رسانی منظم و… هم خیلی تاثیر دارد .

● آمار سایت

الکسا اطلاعات لازم جهت تهیه آمار کلیدی هر وب سایت را از طریق روشها و منابع مختلفی جمع آوری‌‌ می‌کند. این اطلاعات شامل رتبه ترافیکی و سرعت آن که از طریق اطلاعات کاربردی وب جمع آوری گردیده است و همچنین سایتهای دیگری که به سایت هدف لینک شده اند،‌‌ می‌باشد که جمعا منبع خوبی را فراهم‌‌ می‌آورد.

برای دسترسی به این اطلاعات‌‌ می‌توانید به www.Schwab.com مراجعه نمایید. همچنین الکسا‌‌ می‌تواند با نفوذ در هر وب سایت به جمع آوری اطلاعاتی شامل محتوای داخلی آن نیز بپردازد که حتی اسم و آدرس صاحب سایت، تلفن و ایمیل های داخل آن را شامل میشود . با برنامه اطلاعات کاربردی وب، الکسا قادر است، اطلاعات ترافیکی، شامل تعداد صفحات مشاهده شده، توسط کاربران متفاوت را دریافت نموده و آنها را به صورت جداول گرافیکی بازگو نماید. هدف الکسا از جمع آوری این اطلاعات ، ارائه آمار و اطلاعات دقیق از سایتها و محتوای آنها به کاربران است .

نوار ابزار الکسا با دیدن یک صفحه وب ، اطلاعاتی از این صفحه و دیگر اطلاعات مانند صفحات مشابه یا پیشنهادهایی که سرور الکسا به کاربر‌‌ می‌دهد را بر روی نوار ابزار نشان‌‌ می‌دهد. این موضوع، چندین تکنیک را جهت ارائه خدمتی بی نظیر با خود همراه نموده است:

• مسیر کاربردی اعضای الکسا:

مهمترین منبع جهت کسب اطلاعات الکسا است. این مسیر نشان‌‌ می‌دهد که کاربران ، کدام وب سایت را مهمتر، مفیدتر و جالب تر‌‌ می‌دانند .

▪ دسته بندی: صدها میلیون لینک‌‌ می‌توانند برای دسته بندی سایتهایی که شبیه یا مرتبط به یکدیگر هستند، مورد استفاده قرار گیرند. الکسا اطلاعات را از این دسته بندی‌ها استخراج نموده و جهت ارائه به کاربران استفاده‌‌ می‌کند.

▪ پیشنهاد کاربران: الکسا بوسیله نوار ابزار خود، از پیشنهاد یک وب سایت یا لینک استقبال‌‌ می‌کند .

نوار ابزار الکسا، برنامه‌ای است که شرکت الکسا اینترنت تهیه کرده است ، که توسط کاربران بر روی مرورگر خود نصب‌‌ می‌شود و با تغییر هر صفحه‌ای ، انجمن کاربران نوار ابزار الکسا،‌‌ می‌توانند اطلاعات مفیدی بر روی آن بیابند و سرور الکسا نیز اطلاعات جدیدی را دریافت کند.

رتبه الکسا چیست ؟

رتبه الکسا یک سیستم درجه بندی است که بر روی تعداد بازدیدکنندگان یک وب سایت که نوارابزار الکسا را نصب کرده‌اند پایه گذاری شده است. این رتبه ترافیک ، بر اساس مجموع بازدید سه ماهه بازدیدکنندگانی که نوار ابزار الکسا را نصب کرده‌اند پایه گذاری شده است و ترکیبی از تعداد بازدید صفحات و تعداد بازدید کنندگان‌‌ می‌باشد. سایت الکسا همانند سایتهای گوگل و یاهو دارای یک نوار ابزار مخصوص به خود است که کاربران میتوانند با نصب آن، از امکانات سایت الکسا استفاده نمایند. یکی از کارهایی که این نوار ابزار انجام میدهد این است که تمام بازدیدهایی را که کاربر انجام میدهد را به سایت الکسا گزارش‌‌ می‌دهد.

چرا مدیران وب سایتها دوست دارند رتبه الکسای خود را بهبود ببخشند ؟

رتبه الکسا به عنوان یک پیمانه برای مشخص کردن ارزش یک سایت استفاده‌‌ می‌شود. مدیران وب سایت‌ها ، تبلیغ کنندگان و شبکه های آگهی از رتبه الکسای شما برای مشخص کردن ارزش یک لینک بر روی وب سایت شما استفاده‌‌ می‌کنند.اگر شما بخواهید سایت خود را بفروشید یا یک لینک روی سایت خود قرار دهید برای بهبود رتبه الکسای خود تلاش بیشتری خواهید کرد. زیرا این بهانه‌ای برای افزایش قیمت خواهد شد . همچنین رتبه بالای الکسا نشان دهنده ترافیک بالا و بازدید کننده بیشتر است و به تبع آن هرچه این رتبه بالاتر باشد جذب آگهی های اینترنتی بیشتر‌‌ می‌گردد.


 
 
شروع کار با الکسا

شروع کار با الکسا

بدون شک آلکسا یکی از مهمترین سایتهای اینترنتی برای ارزیابی سایتها میباشد.این سایت جامع دارای موتورجستجوگر مستقلی میباشد که دارای اسپایدرهای بسیار پرکار در اینترنت است. به منظور ثبت سایت یا وبلاگ خود در سایت الکسا مراحل زیر را دنبال نمایید:

- وارد سایت الکسا شده و وارد قسمت Site tools شوید.

- در این قسمت وارد بخش Claim your site شوید.

- آدرس سایت یا وبلاگ خود را وارد کرده و بر روی دکمه Claim your site کلیک کنید.

- در مرحله بعد در سایت الکسا ثبت نام کرده و اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید.

- در انتها سایت الکسا کدی را در اختیار شما قرار‌‌ می‌دهد که‌‌ می‌بایست بر اساس دستورالعمل داده شده در ابتدای تگ سایت خود قرار دهید.

همچنین‌‌ می‌توانید از طریق لینک زیر آدرس وبلاگ یا سایتتان را برای اسپایدرهای آلکسا ارسال کنید:

 
http://www.alexa.com/site/help/webmasters

پس از آنکه مراحل بالا را طی کرده و سایت خود را در الکسا تایید نمودید‌‌ می‌بایست در جهت افزایش رنک سایت خود اقدام نمایید.


راههای افزایش رتبه الکسا

بهترین روش بهبود رنک الکسا نوشتن محتوای باکیفیت است.با این کار‌‌ می‌توانید بازدیدکننده دائمی برای سایت خود جذب نمایید. پس توصیه‌‌ می‌کنم بر روی محتوای سایت خود کار کنید تا سایتها و وبلاگهای دیگر به آن لینک دهند. راه های دیگری نیز برای افزایش این رتبه بندی وجود دارد که‌‌ می‌بایست دائماً به آنها بپردازید:

- نواز ابزار الکسا را نصب کنید و وب سایت خود را به عنوان صفحه خانگی ( Home Page ) قرار دهید. نصب نوار ابزار الکسا

- دوستان خود و دیگران را تشویق کنید تا از نوار ابزار الکسا استفاده کنند.

- در محل کار خود و بر روی تمام کامپیوترها نوار ابزار الکسا نصب کنید و سایت خود را صفحه خانگی مرورگر قرار دهید.

- چنانچه از کافی نت استفاده‌‌ می‌نمایید در آنجا نیز مرحله بالا را انجام دهید.

- به دوستان خود بگویید تا در مورد سایت شما در سایت الکسا نظر دهند.

- یک ابزار رتبه الکسا در سایت خود قرار دهید ( Alexa rank widget ). این باعث خواهد شد تا اگر بازدیدکنندگان نوار ابزار الکسا را نصب نکرده باشند اما روی آن کلیک کنند برای سیستم الکسا نقش نوارابزار را اجرا نماید.

- در مورد الکسا در سایت خود مطلب بنویسید.مدیران سایت‌ها و بلاگرها با جستجو در اینترنت شما را خواهند یافت و بر روی لینک شما کلیک خواهند کرد .

- مطالبی بنویسید که به وبمسترها مربوط باشد.با توجه به اینکه وبمسترها نوارابزار الکسا را دارند در صورت مشاهده سایت شما ، باعث بهتر شدن رتبه الکسای شما خواهند شد.

- یک Digg یا Stumbled بگیرید. این معمولا تعداد عظیمی از بازدیدکنندگان را به سایت شما‌‌ می‌آورد و تاثیر محضی روی رتبه الکسای شما خواهند داشت.

- Alexa Auto-Surf امتحان کنید.شاید اینها برای سایت های تازه کار مفید باشند. من فکر‌‌ می‌کنم راحتترین کار برای سایت‌ها با بدترین رتبه همین است.

- مطالب خود را در انجمنها به اشتراک بگذارید و آدرس سایت خود را در انجمن‌ها معرفی کنید.

- از سایتهای اجتماعی برای اشتراک مطالبتان استفاده کنید.

- تبلیغات کنید. در جاهایی که وبمسترها‌‌ می‌بینند مثل فروم های وبمستری تبلیغات خود را قرار دهید.
تاریخ درج : پنج شنبه ۳۱ تير ماه ۱۳۹۵
برخی از مشتریان ما
طراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرجطراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرجطراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرجطراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرجطراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرجطراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرجطراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرجطراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرجطراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرجطراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرجطراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرجطراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرجطراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرجطراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرجطراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرج
کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شاه توت سیستم‌‌ می‌باشد
طراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرجطراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرجطراحی سایت کرج | طراحی وب سایت کرج | طراحی سایت در کرج | سئو کرج
امیر مشهدیshahtootsystem.irshahtootsystem.ir - ساشافخخفسغسفثئ.هق - صصص.ساشافخخفسغسفثئ.هق